Ogłoszenia Duszpasterskie – 26 MARCA 2023

 1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Opiekun” .
 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i ofiarę 180 zł dla kościoła. Były następujące osoby: Marzena Oleszek, Karolina Tyl, Danuta Filipiak, Joanna Frątczak. O dalsze sprzątanie proszę za tydzień. 
 3. Dziękujemy mieszkańcom Kotowiecka za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i ubikacji, dziękuję za ofiary i kwiaty do kościoła. Za tydzień o sprzątanie prosimy mieszkańców Gałązek Wielkich. O sprzątanie proszę po 3 rodziny, które co niedzielę będą wyczytywane, aby następne osoby wiedziały, które mają iść do sprzątania kościoła.
 4. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”. 
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 6. W piątek tj. 31 marca  po Mszy św. wieczornej spotkanie z ministrantami i chętnymi do czytania podczas Triduum Paschalnego.
 7. Dzisiaj zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Ekonomiczną jak i chętnych, którzy chcieliby należeć do tych organizacji.
 8. Dnia 2 kwietnia o godz. 15.00 przy pomniku świętego papieża Jana Pawła II na placu św. Józefa w Kaliszu odbędzie się modlitwa za przyczyną świętego Papieża Polaka, będąca jednocześnie wyrazem naszej ufności w jego świętość. Modlitwie przewodniczyć będzie Biskup Kaliski. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. 
 9. Tradycyjne co roku do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pielgrzymują polskie kobiety. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w sobotę 1 kwietnia pod hasłem Bóg prowadzi i umacnia człowieka.Zapraszamy do udziału w tym modlitewnym czuwaniu wszystkie Kobiety z naszej diecezji.
 10. Księży Dziekanów lub wydelegowanych przez nich kapłanów prosimy o zorganizowanie pielgrzymki z grupą kobiet z dekanatu.

PROGRAM PIELGRZYMKI –   1100 – powitanie pielgrzymów – ks. prałat Jacek Plota – kustosz sanktuarium, 1115 – konferencja formacyjna „Bóg troszczy się o człowieka i umacnia jego nadzieję” –
dr Maria Jankowska, prezes PZKK (Warszawa), 1200 – Msza święta pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki – biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej – delegata Konferencji Episkopatu Polski
ds. Duszpasterstwa Kobiet, Po Mszy św. – akt zawierzenia Kobiet św. Józefowi, 1315 – przerwa na posiłek, 1430 – konferencja „Kobiety nadziei”o. dr Paweł Drobot, duszpasterz kobiet archidiecezji warszawskiej, 1500 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 1. W sprawach związanych z katechezami przedślubnymi i poradniami rodzinnymi prosimy kontaktować się bezpośrednio z diecezjalnym duszpasterstwem rodzin, tel.: 504 730 209,
  e-mail: centrum@drdk.pl. Prosimy także nie odsyłać w tych sprawach zainteresowanych do kurii diecezjalnej tylko udostępniać bezpośredni kontakt do duszpasterstwa rodzin. Dane kontaktowe dostępne są także na stronie www.drdk.pl.
 2. Wzorem lat ubiegłych w Kaliszu odbędzie się „Noc Konfesjonałów”. Wydarzenie zaplanowano na 5 kwietnia 2023 roku w godzinach 19.00 – 23.00 (Wielka Środa). Bardzo prosimy wszystkich kapłanów dekanatów kaliskich o wsparcie w posłudze spowiedniczej tego wieczoru. Parafie i kościoły, które podjęły się organizacji „Nocy Konfesjonałów”: katedra św. Mikołaja, bazylika św. Józefa, sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego (oo. Jezuici), sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka), parafia Opatrzności Bożej (ul. Polna).