Ogłoszenia Duszpasterskie – 09 KWIETNIA 2023

 1. Wszystkim dzieciom, młodzieży, starszym oraz naszym miłym gościom życzę, by te dni świąteczne stały się okazją do ciągłego pogłębiania wiary, odważnego jej wyznawania w codziennym życiu i dawania świadectwa swej przynależności do PANA ŻYCIA. Pamiętajmy o osobach chorych, samotnych przekażmy Im radosną nowinę o zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią, bólem i łzami.
 2. Jutro drugi Dzień Świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i kleryków Seminarium Duchownego w Kaliszu.
 3. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 4. W środę i piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi.
 5. podziękowania
 6. za wykonanie Grobu Pańskiego, ułożenie kwiatów i ich pielęgnacje panu Marianowi Drygale i Wiktorowi Bogackiemu 
 7. za prowadzenie adoracji przy grobie – mieszkańcom wiosek parafii
 8. za ofiarowane kwiaty do grobu Pańskiego do naszego kościoła
 9. za adorację przy grobie – mieszkańcom wiosek parafii
 10. za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego panu Adrianowi Owczarkowi, ministrantom i panom szafarzom
 11. za asystę procesji Rezurekcyjnej
 12. panu kościelnemu Marianowi Drygale
 13. Bóg zapłać za składane ofiary na Daninę Diecezjalną, Bóg zapłać!
 14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i 100 zł ofiary dla kościoła. Były następujące osoby: Małgorzata Jarosik, Elżbieta Bartnik, Agnieszka Bartnik. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie.
 15. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 16. Zbiórka na rzecz pomocy dla Ukrainy.

24 lutego minął rok od rozpoczęcia wojny na Ukrainie. Caritas od samego początku niosła pomoc dla poszkodowanych. Polacy przyjęli wtedy potrzebujących z Ukrainy: zorganizowano różnego rodzaju zbiórki rzeczowe i pieniężne dla uchodźców wojennych. Caritas Diecezji Kaliskiej od samego początku włączyła się do pomocy przybyłym Ukraińcom. W ośrodkach Caritas w Kaliszu, Przedborowie, Słupi, Domaniewie i Dobieszczyźnie, przyjęliśmy Ukraińców, i nadal ich gościmy. Zapewniliśmy jako Caritas miejsca zakwaterowania dla około 750 osób.  Wydaliśmy w Kaliszu około 4 tysiące posiłków. Dzięki zbiórce żywności wysłaliśmy do Ukrainy ponad 1400 paczek (kartony ok. 18 kg.). W Ośrodkach Caritas wydajemy pomoc w postaci posiłków oraz zapewniamy niezbędne rzeczy, w postaci ubrań, środków medycznych, środków czystości i żywności długoterminowej. Powstało Centrum Pomocy Uchodźcom i Migrantom, które pomogło w tym czasie ponad 10 tysiącom osób. Prowadzimy naukę języka polskiego, doradztwo zawodowe, zajęcia integracyjne dla dzieci oraz  punkt rehabilitacyjny dla dzieci i osób dorosłych.

Chcemy  wraz z Caritas Polska nieść dalszą pomoc dla poszkodowanych, w wyniku wojny. W całej Polsce odbyła się już kolejna zbiórka pieniężna dla Ukrainy 24 lutego 2023r. W naszej Diecezji ze względu na pomoc dla Turcji została przeniesiona na Niedzielę Miłosierdzia, która odbędzie się 16.04.2023r.

Prosimy o zorganizowanie we wszystkich parafiach zbiórki przed kościołami na kontynuowanie powyższych celów. W naszej parafii będziemy zbierali do puszek ofiary 23 kwietnia przed kościołem do puszek.

 • Jest do nabycia prasa katolicka: „Opiekun” .
 • Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”.