Ogłoszenia Duszpasterskie – 23 KWIETNIA 2023

  1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Opiekun” .
  2. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”. 
  3. W środę i piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi.
  4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i 100 zł ofiary i kwiaty dla kościoła . Były następujące osoby: Urszula Nowicka, Maria Józefowicz, Alicja Nowak, Sławomira Banasiak. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie.
  5. Dzisiaj w naszej parafii będziemy zbierali do puszek ofiary przed kościołem do puszek na rzecz pomocy dla Ukrainy.
  6. Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie 29 kwietnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów  obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za  przyczyną św. Józefa Kaliskiego. Głównym punktem obchodów będzie Msza św. w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem arcybiskupa gnieźnieńskiego Wojciecha Polaka w dniu 29 kwietnia br. o godz. 1200.
  7. Rozpoczyna się dzisiaj 15 Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem przewodnim jest: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Jana.
  8. Serdecznie dziękuję za pomoc w pracy przy parafii panom: Marianowi Nowickiemu, Władysławowi Jędroszcze i Zdzisławowi Walczakowi.

Zapowiedz I

 Nikodem, Piotr Kopras, stanu wolnego, zam. w Parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach i Alicja, Katarzyna Spaleniak, stanu wolnego, zam. w Parafii Wszystkich Świętych w Droszewie.

Zapowiedz II

Konrad, Piotr Ludwiczak, stanu wolnego, zam. w Parafii p.w. Chrystusa Króla w Sadowiu i Anna, Maria Kościańska, stanu wolnego, zam. w Parafii Wszystkich Świętych w Droszewie.

Paweł Trzęsowski, stanu wolnego, zam. w Parafii Św. Wawrzyńca w Kościelnej Wsi i Klaudia, Katarzyna Spaleniak, stanu wolnego, zam. w Parafii Wszystkich Świętych w Droszewie.