Ogłoszenia Duszpasterskie – 14 MAJA 2023

 1. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”. 
 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i 120 zł ofiary i kwiaty dla kościoła . Były następujące osoby: Mieczysława Karbowiak, Maria Stempiń, Edward Beker, Jan Michalak. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie.
 3. Przed Pierwszą Komunią Świętą proszę rodziców dzieci klas drugich o posprzątanie kościoła, niech to będzie tradycją na następne lata, o posprzątanie kościoła proszę w piątek do godz. 1800, 19 maja.
 4. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 5. W niedzielę, 21 maja, 23 dzieci przyjmie w naszej parafii Pierwszą Komunię Świętą. Msza św. komunijna o godz. 1100. Bardzo serdecznie proszę, aby w tę uroczystość jeżeli to możliwe przyjść na inne godziny Mszy św. Na godz. 1100 będą zarezerwowane miejsca dla rodziców i gości dzieci pierwszokomunijnych .
 6. W poniedziałek i wtorek dni modlitw o błogosławieństwo Boże w pracy i dobre urodzaje dla rolników i ludzi pracy na roli. W poniedziałek Msza św. o godz. 700, po Mszy św. procesja na Drogę krzyżową do golgoty – zapraszam do modlitwy mieszkańców: Miedzianowa, Kurowa, Kościuszkowa i Czachor, Gałązek Wielkich i Gałązek Małych.  We wtorek Msza św. o godz. 700, po Mszy św. procesja do św. Józefa przy państwach Kruszykach – zapraszam do modlitwy mieszkańców: Głósek, Żakowic, Kotowiecka, Trkusowa, Droszewa i Pawłowa.
 7. 19 maja do polskich kin wchodzi film: „Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Opowiada o zmarłym kilkanaście lat temu nastolatku, który w 2020 roku został ogłoszony błogosławionym. Carlo Acutis, „Boży influencer”, patron Internetu, na naszych oczach staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła. Tysiące wiernych pielgrzymują do jego grobu, jego moc wstawienniczą potwierdzają setki świadectw, przyciąga młodzież, nawraca, staje się patronem młodego Kościoła (będzie patronem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży).  
 8. Zbiórka elektrośmieci w parafiachzgodnie z porozumieniem dotyczącym przeprowadzania
  w parafiach naszej diecezji zbiórki elektrośmieci przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” kuria wydała zgodę na organizację akcji w 2023 roku.
 9. Z naszej wspólnoty do Pana Boga odszedł śp. Tomasz Talbierz mieszkaniec Trkusowa, jego pogrzeb we wtorek o godz. 1100. Wieczny odpoczynek …..

Zapowiedź I

Krzysztof Konrad Gębski stanu wolnego, zam. w Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Komornikach i Marzena, Anna Budzik, stanu wolnego zam. w Parafii Wszystkich Świętych w Droszewie.