Ogłoszenia Duszpasterskie – 04 CZERWCA 2023

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i kwiaty dla kościoła . Były następujące osoby: Jolanta Skubiś, Irena Banasiak, Maciej Bednarczyk. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie.
 2. W niedziele 4 czerwca będziemy gościć w naszej parafii Siostry Orionistki z Madagaskaru. Siostry podzielę się z nami doświadczeniem pracy misyjnej i przybliżą realia w jakich żyją ubodzy Malgasze. Opowiedzą także o projektach realizowanych w misjach oriońskich. Kawałek Madagaskaru zagości u nas w Droszewie. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na misje i bezpośredniej rozmowy z Siostrami.
 3. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”.  
 4. 8 czerwca na godz. 1100 zapraszam dzieci, które rok temu przyjęły I komunię na Mszę św. Na spotkanie  te dzieci zapraszam 6 czerwca po Mszy św. na krótka katechezę i spowiedź.
 5. Można wymieniać pendrive z pierwszej komunii, odebrać zdjęcia portretowe i poprawione zdjęcia grupowe.
 6. Za tydzień  przed kościołem do puszek zbierane będą ofiary rzecz budowy dwóch kościołów w Kaliszu.
 7. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy wieczornej obecność obowiązkowa.
 8. Oktawa Bożego Ciała. O godz. 1800 Msza św. a po niej nabożeństwo  i procesja eucharystyczna w czwartek za tydzień zakończenie oktawy. W oktawie 9 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. na cmentarzu o godz. 2000, po Mszy św. procesja eucharystyczna z cmentarza do kościoła i komunia św. w kościele. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę 18 czerwca o godz. 1200, po Mszy św. procesja eucharystyczna.
 11. Bardzo serdecznie proszę o asystę i aktywne zaangażowanie się w czasie oktawy i odpustu.
 12. Zbiórka dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas oktawy w środę o godz. 1700 przy kościele.
 13. Dziękujemy panu sołtysowi i mieszkańcom Droszewa Centrum i Wygrajki  za wykoszenie trawy i porządek na Drodze krzyżowej.