Ogłoszenia Duszpasterskie – 11 CZERWCA 2023

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i kwiaty dla kościoła. Były następujące osoby: Jolanta Skubiś, Irena Banasiak, Maciej Bednarczyk. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie.
 2. Składam wielkie Bóg zapłać za ubranie ołtarzy i asystę mieszkańcom Głósek, Kotowiecka, Czachor i Kościuszkowa. Asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom, panu organiście Adrianowi,  dziewczynom i pani Katechetce Marzenie za przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatków, dziewczynom za opiekę i prowadzenie dziewczynek do sypania kwiatków, rodzicom dziewczynek sypiącym kwiatki, panu Marianowi Drygale, panom szafarzom, panom zbierającym składkę, panom niosącym baldachim.
 3. Siostry Orionistki z Madagaskaru zebrały 3 517 zł ofiary na misje.
 4. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”. 
 5. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w parafii. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg wynagrodzi obfitymi łaskami. Bóg zapłać za ofiary.
 6. Dzisiaj  przed kościołem do puszek zbierane będą ofiary rzecz budowy dwóch kościołów w Kaliszu.
 7. Oktawa Bożego Ciała. O godz. 1800 Msza św. a po niej nabożeństwo  i procesja eucharystyczna w czwartek za tydzień zakończenie oktawy. W oktawie 9 czerwca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. na cmentarzu o godz. 2000, po Mszy św. procesja eucharystyczna z cmentarza do kościoła i komunia św. w kościele. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 9. Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę 18 czerwca o godz. 1200, po Mszy św. procesja eucharystyczna. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. Dariusz Kwiatkowski.
 10.  Bardzo serdecznie proszę o asystę i aktywne zaangażowanie się w czasie oktawy i odpustu.
 11. Instytut Teologiczny Diecezji Kaliskiej prowadzi rekrutację na studium teologiczno – katechetyczne na nauczycieli lub osób posiadających tytuł magistra (studia podyplomowe). Ukończenie studium daje kwalifikacje do nauczania religii.
 12. Osoby pragnące zostać organistami lub kantorami, a posiadające predyspozycje muzyczne,
  zapraszamy do podjęcia nauki w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Kaliszu. Terminy egzaminów wstępnych: 24 czerwca, godz. 11.00 oraz 2 września br., godz. 9.00. Informacji udziela dyrektor Studium dr Krzysztof Niegowski, tel.: 605-069-848, e-mail: niegowski.krzysztof@gmail.com