Ogłoszenia Duszpasterskie – 15 LIPCA 2023

  1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Opiekun”.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i kwiaty i 50 zł ofiary dla kościoła. Były następujące osoby: Małgorzata Marciniak, Danuta Paluszkiewicz, Magdalena Smółka. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie.
  3. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”. 
  4. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w parafii. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg wynagrodzi obfitymi łaskami. Bóg zapłać za ofiary.
  5. Za tydzień w niedzielę tj. 23 lipca na Mszach św. za przyczyną św. Krzysztofa, modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla wszystkich kierowców naszej parafii. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów a ofiary zbierane są dla polskich misjonarzy.
  6. Jest nowy numer telefonu na probostwo  627612250.
  7. Fundacja Abba Pater organizuje doroczne festiwale Boga Ojca. W tym roku przypada 12. Już festiwal pod wezwaniem „Ojcze nasz”. Odbędzie się on w dniach 4-6 sierpnia br. a Mszy św. w niedzielę 6 sierpnia o godz. 17:00 będzie przewodniczył J.E. Łukasz Buzun, Biskup Pomocniczy Kaliski. Szczegóły dotyczące całego programu znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie oraz na stronie Fundacji Abba Pater, abbapater.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu duchowym naszej diecezji.
  8. Beatyfikacja Rodziny Ulmów odbędzie się 10 września 2023 roku o godz. 10.00 w Markowej (archdiecezja przemyska). Do sektorów należy wejść przed godz. 8.00, droga z parkingu może zająć około godziny. Wyjazd w sposób zorganizowany z naszej diecezji: Wyjazd w sobotę 9 września 2023  w godzinach porannych do Częstochowy, udział w uroczystościach związanych z 50 – leciem Domowego Kościoła. Po południu przejazd do Rzeszowa na nocleg. W niedzielę wcześnie rano przejazd do Markowej. Po zakończeniu celebry powrót do Kalisza. Koszt 200 zł (jest to część kosztów, wyjazd jest dofinansowany przez diecezję).  Wyjazd indywidualny: Można indywidualnie udać się na beatyfikację, ale należy wcześniej pobrać bezpłatne wejściówki do sektorów. Udział (zarówno zbiorowy jak i indywidualny) należy wcześniej zgłosić do Kurii Diecezjalnej na adres: kuria@kalisz.opoka.org.pl w terminie do 20 sierpnia 2023 r. Mamy ograniczoną ilość wejściówek, decyduje kolejność zgłoszeń.