Ogłoszenia Duszpasterskie – 20 SIERPNIA 2023

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i kwiaty dla kościoła. Były następujące osoby: Iwona Jankowska, Marzena Olejniczak, Agnieszka Wojtaszek, Danuta Olejnik, Edward Kałużny, Ireneusz Urbaniak. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie.
  3. Bóg zapłać za ofiary na malowanie sufitu w kościele, ofiarodawcom z Kotowiecka z pięć ofiar w sumie 500 zł, z Kurowa za dwie ofiary w sumie 400 zł, z Czachor  za dwie ofiary w sumie 400 zł, Miedzianowa 200 zł, z Gałązek Małych za trzy ofiary w sumie 1500 zł, z Kościuszkowa za trzy ofiary w sumie 2500 zł i anonimowa 500 zł, z Głósek za cztery ofiary w sumie 1100 zł, z Trkusowa za 2000 zł ofiary, z Gałązek Wielkich za 200 zł ofiary, z Droszewa za 300 zł ofiar.
  4. Kalendarze diecezjalne można nabywać w zakrystii, które są cegiełką na utrzymanie i kształcenie kleryków naszej diecezji i cały dochód z jego sprzedaży będzie przeznaczony na ten cel. Cena jednego egzemplarza, tak jak w ubiegłym roku, wynosi 7 zł.
  5. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w parafii. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg wynagrodzi obfitymi łaskami. Bóg zapłać za ofiary.
  6.  Diecezjalno – wojewódzkie dożynki w Pleszewie (niedziela 27 sierpnia, Stadion Miejski
    w Pleszewie, Al. Wojska Polskiego):
  7. godz. 12.00 – spotkanie delegacji dekanalnych z biskupem kaliskim Damianem Brylem, przegląd i poświęcenie wieńców dożynkowych
  8. godz. 13.00 – dziękczynna Msza św. za tegoroczne zbiory
  9. po Mszy św. uroczysty obrzęd dożynkowy
  10. godz. 16.30 – koncerty i występy artystyczne
  11. Z naszej wspólnoty do Pana Boga odeszła śp. Ireneusz Otwiaska mieszkaniec Trkusowa, jego pogrzeb w  poniedziałek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …