Ogłoszenia Duszpasterskie – 10 GRUDNIA 2023

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej  150 zł ofiary  dla kościoła. Były następujące osoby: Monika kowalik, Kacper Kowalik, Stempniak, Agnieszka Potaśniaczak. O dalsze sprzątanie proszę za tydzień.
  3. Można w zakrystii nabyć kalendarze na 2024 r w cenie 7 zł.
  4. Bóg zapłać za ofiary na malowanie sufitu w kościele, ofiarodawcy  z Trkusowa za 1000 zł,  z Głósek za 200 zł ofiary i anonimowa 200 zł ofiary Gałązek Wielkich za 150 zł ofiary i z Kurowa za 300 zł ofiary. Bóg zapłać.
  5. W zakrystii można nabyć  świece wigilijne Caritas – cena małe 12 zł, a także  można nabyć poświęcone opłatki wigilijne.
  6. We wtorek na godz. 1800  i piątek o godz.1800 zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. Roratnią, dzieci przynoszą do kościoła wykonane z papieru serduszka, na których piszą imię i nazwisko i jaki dobry uczynek wczoraj spełnili. Na koniec każdej Mszy św. będą losowane 5 osób, które zabierają figurki  do domu, aby się modlić z całymi rodzinami a na następne Roraty przynoszą je z powrotem do kościoła.
  7. Dzisiaj  już po raz 19 przeżywać będziemy  „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”. W tym dniu będziemy przed kościołem zbierali ofiary do puszek na ten cel.
  8. Dzisiaj 10 grudnia na godz. 1100  zapraszam rodziców i dzieci I komunijnych na poświęcenie  książeczek i po Mszy św. spotkanie.
  9. 17 grudnia na godz. 1100  zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i po Mszy św. spotkanie.
  10. Serdecznie dziękuję za pomoc w pracy przy parafii panu Marianowi Nowickiemu.
  11. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w parafii. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg wynagrodzi obfitymi łaskami. Bóg zapłać za ofiary.
  12. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w naszym kościele 14 grudnia t. j. w czwartek, od godz. 1600 do 1630 i od 1700 do 1730.
  13. Społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Droszewie zaprasza na inscenizację słowno-muzyczną „Hej Kolęda” do szkoły 13 grudnia 2023 r. na godz. 1500.
  14. Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotowiecku zaprasza na Jasełka, które odbędą się 21 grudnia 2023 r. o godz. 1630 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Droszewie.