Ogłoszenia Duszpasterskie – 21 STYCZNIA 2024

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i kwiaty dla kościoła. Były następujące rodziny: Beata Kasprzak, Jolanta Jaś, Zofia Kowalska. O dalsze sprzątanie proszę za tydzień.
  2. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”.
  3. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  4. Dzisiaj stycznia Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia Dzień Dziadka.
  5. Bóg zapłać za ofiary na malowanie sufitu w kościele, ofiarodawcom z Kotowiecka za dwie ofiary w sumie   600 zł ofiary,  ofiarodawcom z Gałązek Wielkich za pięć ofiar w sumie 2 600 zł ofiary, ofiarodawcy z Miedzianowa za 300 zł ofiary, ofiarodawcy z Kurowa za 300 zł ofiary i anonimowemu za 200 zł ofiary. Bóg zapłać.
  6. III niedziela zwykła (21 stycznia) obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.
  7. 25 stycznia przypada III rocznica nominacji bpa Damiana Bryla na biskupa kaliskiego. W tym dniu we wspólnotach parafialnych i indywidualnie otoczmy Księdza Biskupa szczególną modlitwą.
  8. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan – 26 stycznia. Służy on przezwyciężaniu niechęci i uprzedzeń między chrześcijanami a muzułmanami. Tegoroczne obchodu odbędą się pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni”.
  9. Dnia 24 lutego 2024 roku (sobota) w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu odbędzie się szkolenie dla zelatorek, zelatorów i innych osób odpowiedzialnych w parafii ze wspólnoty różańcowe. Temat szkolenia: „Jak tworzyć i prowadzić wspólnotę różańcową”. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w kaplicy seminaryjnej. Program spotkania został rozesłany mailem. Koszt: 30 zł. Zgłoszenie telefonicznie do 15 lutego 2024 roku (nr tel. 609 22 62 97 – można wysłać sms-a), lub mailowo (ksiadzdelegat@diecezja.kalisz.pl). Można się także zgłaszać za pośrednictwem profilu na Facebooku „Żywy Różaniec Diecezji Kaliskiej”.