Ogłoszenia Duszpasterskie – 28 STYCZNIA 2024

 1. Jest do nabycia prasa katolicka:  „Opiekun”.
 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i kwiaty dla kościoła. Były następujące rodziny: Kaczmarek, Mikołajczyk, Kubacka. O dalsze sprzątanie proszę za tydzień.
 3. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”.
 4. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego (2 lutego) – poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. W duchu wdzięczności za ich świadectwo życia i posługę w Kościele, także w naszej diecezji, pamiętajmy szczególnie o nich w tym dniu w modlitwie. Na terenie diecezji kaliskiej przebywa i pełni różne posługi ponad 320 sióstr zakonnych oraz ponad 80 zakonników i członków zgromadzeń zakonnych. Za tydzień ofiary zbierane do puszek po Mszach św. przeznaczone są na klasztory klauzurowe.
 5. Modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa – transmitowane przez Telewizję Trwam i Radio Maryja we czwartek.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca od godziny 1700 okazja do spowiedzi. O godzinie 17 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i na koniec adoracji Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych.
 7. Objazd chorych w piątek od godz. 945.
 8. W piątek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego i błogosławienie gromnic podczas Mszy św. o godz. 900 i 1800.
 9. Za tydzień poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 1100.
 10. Ośrodek Formacji Diakonów Stałych Diecezji Kaliskiej (OFDS) ma swoją siedzibę w Kaliszu przy ul Złotej 144 (budynek WSD). Dyrektorem ośrodka został mianowany ks. Dariusz Kuliński. Wszelkich informacji związanych z diakonatem stałym w naszej diecezji udziela
  Dyrektor OFDS: tel. 722 088 008, e-mail diakonat@diecezja.kalisz.pl