Ogłoszenia Duszpasterskie – 25 LUTY 2024

 1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Opiekun” .
 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i 150 zł ofiary dla kościoła. Były następujące osoby: Magdalena Frankiewicz, Iwona Cebulska,  Anna Stolarek. O dalsze sprzątanie proszę za tydzień.
 3. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”. 
 4. W okresie Wielkiego Postu w piątki Droga krzyżowa o godz. 1730, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę w związku z Mszą św. o godz. 900.
 5. Dzisiaj  tj. 25 lutego po Mszy św. o godz. 1100  spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 6. Za tydzień tj. 3 marca zapraszam na spotkanie po Mszy św. o godz. 1100  z rodzicami i dziećmi klas II, którzy chcą w 2025 roku przystąpić do pierwszej Komunii Świętej.
 7. Za dwa tygodnie tj. 10 marca zapraszam na spotkanie po Mszy św. o godz. 1100  panie i panów Radnych Parafialnych i panie i panów Sołtysów.
 8. II niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes” – Dzień modlitwy, postu i solidarności
  z misjonarzami. Dzisiaj przed kościołem do puszek zbierane będą ofiary na utrzymanie polskich misjonarzy. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. Jak co roku składamy w czasie Wielkiego Postu ofiary w kopertach z zaznaczeniem adresu i ilości osób na tak zw. Daninę Diecezjalną, która jest przeznaczona na potrzeby naszej diecezji. Jest to danina od każdego parafianina, a koperty na ten cel rozdawałem podczas kolędy i są także wyłożone na bocznych ołtarzach naszego kościoła.
 10. Ogólnopolska pielgrzymka kobiet do Sanktuarium św. Józefa odbędzie się 9 marca 2024 roku. Bardzo prosimy o zachęcenie do udziału wiernych.
 11. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca od godziny 1700 okazja do spowiedzi. O godzinie 17 30 Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych.
 12. Objazd chorych w piątek od godz. 900.
 13. Z naszej wspólnoty do Pana Boga odeszła śp. Maria Burzyńska mieskanka Kurowa jej pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek….
 14. Prosimy Księży Proboszczów/Administratorów o bezpośrednie przekaznie sołtysom zaproszenia i zachęcenia do udziału w VIII Pielgrzymce Sołtysów do sankturiaum św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się 16 marca – Msza św. o godz 12.00.
 15. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zaprasza do udziału w samolotowej pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela, która odbędzie się w dniach 19-25 sierpnia. Zapisy poprzez formularz: https://tiny.pl/dqrj6.
 16. Caritas Diecezji Kaliskiej zaprasza na dwudniowe rekolekcje wielkopostne wszystkich członków Parafialnych Zespołów Caritas i grup charytatywnych z naszej diecezji. Termin: 15 – 16 marca. Miejsce: Spółdzielnia Imbir, Kalisz, ul. Podleśna 1. Początek godzina 17, zakończenie do godziny 19.00. Koszt noclegu i wyżywienia: 160 zł. Prosimy o zgłoszenia do 29 lutego na mail wolontariatkalisz@caritas.pl lub telefonicznie 577133053.
 17. Dzisiaj w nocy ktoś wjechał w ogrodzenie starego cmentarza jadąc do Kotowiecka, sprawce prosimy o wyprostowanie słupka ogrodzenia.