Ogłoszenia Duszpasterskie – 17 MARCA 2024

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i 200 zł ofiary dla kościoła. Były następujące rodziny: Cepińscy, Janusz, Zając, Kliber. O dalsze sprzątanie proszę za tydzień.
  2. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”. 
  3. Dzisiaj tj. 17 marca zapraszam na spotkanie po Mszy św. o godz. 1100  rodziców  i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej. 
  4. Dzisiaj ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  5. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie z ministrantami i osobami chętnymi do czytania w Triduum Paschalne.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  7. 20 marca na godz. 1500 zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i dorosłych na „Drogę krzyżową językiem dziecka” na Golgotę przy kościele parafialnym a w przypadku złej pogody odbędzie się w kościele. Droga krzyżowa prowadzona będzie przez dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Droszewie.
  8. Trwa nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego (16-24 marca).
  9. 19 marca – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Zbawiciela, Głównego Patrona Diecezji Kaliskiej
  10. Wzorem lat ubiegłych w Kaliszu odbędzie się wielkopostna „Noc Konfesjonałów”. Wydarzenie zaplanowano na 27 marca w godzinach 19.00 – 23.00 (Wielka Środa). Parafie i kościoły, które podjęły się organizacji „Nocy Konfesjonałów”: katedra św. Mikołaja, bazylika św. Józefa, sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego (oo. Jezuici), sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka), parafia Opatrzności Bożej (ul. Polna), parafia św. Ap. Piotra i Pawła (os. Dobrzec).