Ogłoszenia Duszpasterskie – 24 MARCA 2024

 1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Opiekun” .
 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej. Były następujące rodziny: Stachurskich, Grygiel, Gretka, Pływaczyk, Przybył, Kołodziejska. Bóg zapłać.
 3. O następne sprzątanie kościoła bardzo proszę w Wielką Sobotę do godz. 1100.
 4. Dziękujemy mieszkańcom Droszewa Zabory i Elizanki za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i ubikacji, dziękuję za ofiary i kwiaty do kościoła. Za tydzień o sprzątanie prosimy mieszkańców Droszew – Centrum. O sprzątanie proszę po 3 rodziny.
 5. Dzisiaj Niedziela Palmowa poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 6. W bieżącym tygodniu obchodzić będziemy tak zwane „Triduum Paschalne”. Dni te przygotować nas mają przez uczestnictwo w liturgii do największego święta chrześcijańskiego jakim jest niedziela Zmartwychwstania Chrystusa. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież, dorosłych do udziału w nabożeństwach w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
 7. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły (jeden posiłek do syta od 18 do 65 roku życia i powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych) i zachęta do postu jakościowego (powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych) Wielką Sobotę.
 8. Ofiary zbierane podczas Wielkiego Piątku przeznaczone będą do „Grobu Pańskiego” w Jerozolimie i na Jałmużnę Postną.
 9. Kwiaty do grobu Pańskiego składamy w kruchcie naszego kościoła do czwartku przed południem.
 10. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”. 
 11. Wzorem lat ubiegłych w Kaliszu odbędzie się „Noc Konfesjonałów”. Wydarzenie zaplanowano na 5 kwietnia 2023 roku w godzinach 19.00 – 23.00 (Wielka Środa). Bardzo prosimy wszystkich kapłanów dekanatów kaliskich o wsparcie w posłudze spowiedniczej tego wieczoru. Parafie i kościoły, które podjęły się organizacji „Nocy Konfesjonałów”: katedra św. Mikołaja, bazylika św. Józefa, sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego (oo. Jezuici), sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka), parafia Opatrzności Bożej (ul. Polna), parafia św. Ap. Piotra i Pawła (os. Dobrzec).
 12. Objazd chorych w Wielki Piątek od godz. 1200.

 Porządek nabożeństw w Wielkim Tygodniu:

Wielki Czwartek

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz.1800. W tym dniu dziękujemy za Dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji tzw. ciemnicy. Adoracja do godz. 2000.

Wielki Piątek

Dzień Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. O godz. 1500 Droga krzyżowa a po nie możliwość spowiedzi do godz. 1545. O godz. 1800 nabożeństwo Męki Pańskiej. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie do godz. 2100. Podczas adoracji śpiewać będziemy Gorzkie Żale i okazja do spowiedzi po wieczornej liturgii. Ofiary zbierane podczas Wielkiego Piątku przeznaczone będą do „Grobu Pańskiego” w Jerozolimie i na Jałmużnę Postną.

Wielka Sobota

Poświęcenie pokarmów w naszym kościele o godz. 1200 do 1400, co pół godziny. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej o godz. 2000 kończy się uroczystą procesją rezurekcyjną. Proszę o przygotowanie asysty. Na nabożeństwo Wigilii Paschalnej przychodzimy ze świecami. Od godz. 1400 aż do wieczornych nabożeństw możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

Porządek adoracji

Żakowice i Głóski godz. 1400

Kotowiecko I część godz. 1430 ul. Kasztanowa, Lipowa, Kościelna, Krótka i Polna

Kotowiecko II część godz. 1500 ul. Kaliska i Jabłonkowa

Trkusów i Kępina godz. 1530

Gałązki Wielkie i Gałązki Małe godz. 1600

Czachory i Kościuszków godz. 1630

Kurów godz. 1700

Droszew Zabory i Elizanki godz. 1730

Droszew Centrum i Wygrajki i nad szosą do Kalisza godz. 1830

Wielkanoc

Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 900 i 1100.

Poniedziałek wielkanocny – porządek niedzielny.