Ogłoszenia Duszpasterskie – 28 KWIETNIA 2024

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i kwiaty i 100 zł ofiary dla kościoła. Były następujące osoby: Anna Gołębiewska, Mateusz Napadłek, Maria Napadłek, Dorota Matecka. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie.
 2. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”. 
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 5. Dziękujemy pani sołtys z Kurowa za zorganizowanie mieszkańców i wykoszenie trawy i porządek na Drodze krzyżowej w kwietniu.
 6. 29 kwietnia – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.  

W poniedziałek 29 kwietnia obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Ogólnopolskie obchody odbywają się corocznie w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów  obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za  przyczyną św. Józefa Kaliskiego.  Głównym punktem obchodów będzie Msza św. w narodowym sanktuarium  św. Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla  w dniu 29 kwietnia br. o godz. 1200.

28 kwietnia – Narodowe Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, godz. 19.00 – Msza św. koncelebrowana w wigilię cudownego ocalenia księży-więźniów KL Dachau. (Kaplica Męczeństwa i Wdzięczności w podziemiach bazyliki).

29 kwietnia – Narodowe Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu: godz. 10.00 – Wystawa poświęcona Męczeństwu Duchowieństwa Polskiego w latach II wojny światowej.  godz. 11.15 – Konferencja tematyczna z prezentacją materiałów i zdjęć godz. 12.00 – Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla.

 • 1 maja –Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu: XXXII Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników NSZZ ,,Solidarność” i XVIII Pracodawców i Przedsiębiorców do Józefa Kaliskiego
 • 02 majaDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
 • 03 majauroczystość NMP Królowej Polski Msze św. jak w niedzielę.
 • Święto Narodowe Trzeciego Maja – 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • I piątek miesiąca przypada w święto – spowiedź przed Mszami św.
 • Objazd chorych w czwartek od godz. 900.
 • Z racji uroczystości NMP Królowej Polski w piątek 3 maja nie obowiązuje wstrzemieźliwość od pokarmów mięsnych.
 • 03 maja – po Mszach św. do puszek zbierane będą ofiary na media diecezjalne.