Ogłoszenia Duszpasterskie – 19 MAJA 2024

 1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Opiekun” .
 2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej rodzicom dzieci klas drugich. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie mieszkańców Droszewa nad szosą do Kalisza.
 3. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”. 
 4. W niedzielę, 19 maja, 13 dzieci przyjmie w naszej parafii Pierwszą Komunię Świętą. Msza św. komunijna o godz. 1100. Bardzo serdecznie proszę, aby w tę uroczystość jeżeli to możliwe przyjść na inne godziny Mszy św. Na godz. 1100 będą zarezerwowane miejsca dla rodziców i gości dzieci pierwszokomunijnych .
 5. Prosimy pana sołtysa i mieszkańców Kościuszkowa i Czachor  o wykoszenie trawy i porządek na Drodze krzyżowej, opryskanie dróżek na chwasty w miesiącu maju przed Bożym Ciałem  tj.25 maja.
 6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1100 zapraszam na spotkanie Radę Ekonomiczną i Radę Parafialną (panie i panów sołtysów).
 7. Dziękuję za wystrój, kwiaty i prezent dla kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnym, dziękujemy także młodej parze za kwiaty do kościoła.
 8. Z naszej wspólnoty do Pana Boga odeszła śp. Maria Kułton mieszkanka Miedzianowa. Wieczny odpoczynek …..
 9. 28 maja we wtorek po Mszy św.  o godz. 1800 zapraszam na spotkanie dziećmi Rocznicowych, którzy rok temu przystąpili do Komunii Świętej.  A na Mszę św. rocznicową w Boże Ciało na godz. 1100.
 10. 27 maja na godz. 1800 na Mszę św. zapraszam przedstawicieli i chętnych do udziału w Caritas parafialnym. Na te Mszę św. zaproszone są wszystkie koła Charytatywne z dekanatu. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie z zastępcą Dyrektora Caritas Diecezjalnego ks. Łukaszem Skorackicm.
 11. 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o mamach w naszych modlitwach.
 12. Święcenia prezbiteratu w katedrze 25 maja o godz. 10.00. Święcenia przyjmie siedmiu diakonów.
 13. 2 czerwca organizowana jest promienista II Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa do sanktuarium św. Józefa. Szczegóły miejsc do których się można dołączyć można zobaczyć na plakacie w gablocie.

Zapowiedź II

Łukasz Mikołajczyk, stanu wolnego, zam. w Parafii Św. Michała Arch. w Szczurach i Joanna, Maria Skubiś, stanu wolnego, zam. w Parafii Wszystkich Świętych w Droszewie.