Ogłoszenia Duszpasterskie – 26 MAJA 2024

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej kwiaty dla kościoła. Były następujące osoby: Justyna Paprocka, Bogumiła Kwaśniewska, Danuta Jakubek, Monika Wawrzyniak. Bóg zapłać. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie.
 2. Można nabywać gazetkę parafialną „Głos Wszystkich Świętych”. 
 3. Dziękujemy panu sołtysowi za zorganizowanie mieszkańców a mieszkańcom Kościuszkowa i Czachor  którzy byli za wykoszenie trawy i porządek na Drodze krzyżowej, opryskanie dróżek na chwasty.
 4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 zapraszam na spotkanie Radę Ekonomiczną i Radę Parafialną (panie i panów sołtysów).
 5. 28 maja we wtorek po Mszy św.  o godz. 1800 zapraszam na spotkanie dziećmi Rocznicowych, którzy rok temu przystąpili do Komunii Świętej.  A na Mszę św. rocznicową w Boże Ciało na godz. 1100.
 6. 27 maja na godz. 1800 na Mszę św. zapraszam przedstawicieli i chętnych do udziału w Caritas parafialnym. Na te Mszę św. zaproszone są wszystkie koła Charytatywne z dekanatu. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie z zastępcą Dyrektora Caritas Diecezjalnego ks. Łukaszem Skorackicm.
 7. 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o mamach w naszych modlitwach.
 8. Za tydzień po mszach św. do puszek będą zbierane ofiary na budujące się kościoły w Diecezji Kaliskiej.
 9. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy wieczornej obecność obowiązkowa.
 10. Oktawa Bożego Ciała. O godz. 1800 Msza św. a po niej nabożeństwo  i procesja eucharystyczna w czwartek za tydzień zakończenie oktawy. W oktawie 31 maja nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 11. 7 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. na cmentarzu o godz. 2000, po Mszy św. procesja eucharystyczna z cmentarza do kościoła i komunia św. w kościele. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 12. Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę 9 czerwca o godz. 1200, po Mszy św. procesja eucharystyczna.
 13. Bardzo serdecznie proszę o asystę i aktywne zaangażowanie się w czasie oktawy i odpustu.
 14. Zbiórka dziewczynek chętnych do sypania kwiatków podczas oktawy w środę o godz. 1700 przy kościele.
 15. 2 czerwca, w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa, będziemy przeżywali święto patronalne Miasta Kalisza i Diecezji Kaliskiej związane z odpustem Opieki św. Józefa. Zapraszamy na sumę odpustową pod przewodnictwem bpa Damiana Bryla o godzinie 12.30. Drugą częścią będzie Diecezjalny Dzień Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18.00. Po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Jakuba Tomalaka z zespołem KWU i modlitwą prowadzoną przez ks. Grzegorza Mączkę. Prosimy o poinformowanie wiernych w ogłoszeniach i mediach parafialnych.
 16. II Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa do sanktuarium św. Józefa – – pielgrzymi wyruszą do sanktuarium z kilku miejsc naszej diecezji m.in. Ostrów Wlkp. parafia MB Częstochowskiej, Lisków, Opatów, Pleszew – parafia św. Floriana, Brzeźnio, Jarocin – parafia MB Fatimskiej. W sanktuarium Msza św. o godz. 12.30 pod przewodnictwem bpa Damiana Bryla.