Ogłoszenia Duszpasterskie – 01 WRZEŚNIA 2024

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i 150 zł ofiary dla kościoła. Były następujące osoby: Mariola i Bogdan Pabiszczak, Marian Jasiński, Joanna i Gabriela Frąszczak. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie mieszkańców Trkusowa.
  3. W poniedziałek 2 września o godz. 800 Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Uczestniczą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Droszewie i Kotowiecku. Na początku Mszy św. będą poświęcone tornistry i przybory szkolne.
  4. 01 września – 85 rocznica wybuchu II wojny światowej.
  5. 08 września – Rozpoczęcie XIV Tygodnia Wychowania.
  6. Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej zaprasza na FESTYN RODZINNY, który wpisuje się w obchody 25-lecia rozgłośni. Festyn odbędzie się w sobotę 7 września br. o godz. 15:00 na boisku szkolnym przy Technikum im. św. Józefa w Kaliszu (ul. Złota 144). Zaplanowano szereg atrakcji, konkursy, niespodzianki oraz koncerty. Główną gwiazdą spotkania będzie znany i lubiany od wielu lat zespół ARKA NOEGO.
  7. Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy (klasztor Karmelitanek Bosych) w Niedźwiadach k. Kalisza zaprasza do udziału w kolejnym spotkaniu w ramach 9-miesięcznej Nowenny do Maryi rozwiązującej węzły. Jest to duchowe przygotowanie do obchodu 170. rocznicy ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu NMP. Spotkanie w niedzielę 08 września rozpocznie się Mszą św. w kaplicy klasztoru Sióstr Karmelitanek w Niedźwiadach o godz. 18.30.
  8. W tym roku nie obchodzi się święta Narodzenia NMP (niedziela 8 września). Natomiast będziemy po Mszach św. błogosławić ziarno na zasiew.
  9. Modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa – transmitowane przez Telewizję Trwam i Radio Maryja we czwartek.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca od godziny 1700 okazja do spowiedzi. O godzinie 17 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i na koniec adoracji Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych.
  11. Objazd chorych w piątek od godz. 900.
  12. W niedzielę za tydzień zapraszamy na pierwsza katechezę – dzieci i rodziców klas I – III . Spotykamy się o godz. 1100 na Mszy św. Dzieci Przedszkolne oraz klas I – III w tym roku będą zbierać pamiątkowe obrazki z cyklu „ Niedziela z Pielgrzymami nadziei ”. Starsi od klasy IV – VIII zbierają „Ziarno” i wklejać je będą do zeszytu. Szczegóły w katechezie szkolnej.

Zapowiedź  II

Tomasz Książek, stanu wolnego, zam. w Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Droszewie i Patrycja, Aldona Wasielewska, stanu wolnego, zam. w Parafii p.w. Narodzenia NMP i św. Józefa w Sobótce.