Ogłoszenia Duszpasterskie – 14 LIPCA 2024

1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Opiekun” .
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i kwiaty i 50 zł ofiary dla kościoła. Były następujące osoby: Edyta Martyna, Natalia Maj – Tabaka, Wanda Jońca. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie.
  4. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  5. Jeżeli ktoś potrzebuje zaświadczenia bycia ojcem czy matką chrzestną czy inne bardzo proszę to uczynić do 28 lipca.
  6. Instytut Ordo Iuris, Centrum Życia i Rodziny oraz Stowarzyszenie Katechetów Świeckich przygotowały petycję „Religia zostaje w szkole” do Ministerstwa Edukacji Narodowej, w której wzywają do wycofania się z planowanych zmian w organizacji lekcji religii. Zachęcam do zapoznania się z jej treścią i podpisania www.religiazostajewszkole.pl
  7. Diecezja Kaliska oraz Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie po raz czwarty organizują akcję, której celem jest konkretna pomoc Kościołowi w Afryce. W tym roku chcemy kontynuować wsparcie dla diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie biskupem jest bp Mirosław Gucwa. Celem akcji „Z mamą szyjemy marzenia” jest zbiórka ofiar na budowę i wyposażenie szwalni w Bouar, w której młode kobiety będą mogły zarabiać i zapewnić lepszą przyszłość sobie i dzieciom. Zachęcamy parafie do włączenia się w to dzieło przez zorganizowanie zbiórki z udziałem kapłana pochodzącego z Afryki, indywidualne wpłaty na konto misyjne 90 1020 2212 0000 5702 0437 5291, wywieszenie plakatu w gablocie oraz udostępnienie materiałów promocyjnych w Internecie. Kontakt do diecezjalnego referenta ds. misyjnych ks. Mateusza Kołodziejskiego: 723972967.
  8. Za dwa tygodnie tj. 28 lipca na Mszach św. za przyczyną św. Krzysztofa, modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla wszystkich kierowców naszej parafii. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów a ofiary zbierane są dla polskich misjonarzy.

Zapowiedź I

Hubet Walkowiak, stanu wolnego, zam. w parafii Wszystkich Świętych w Droszewie i Patrycja Hełka, stanu wolnego, zam. w parafii Św. Wojciecha w Lewkowie.

Zapowiedź II

Paweł, Artur Jankowski, stanu wolnego, zam. w parafii Św. Bartłomieja Ap. w Kucharach i Sylwia, Monika Micuła, stanu wolnego, zam. w parafii Wszystkich Świętych w Droszewie.