Ogłoszenia Duszpasterskie – 25 SIERPNIA 2024

1. Jest do nabycia prasa katolicka: „Opiekun” .
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kaplicy przedpogrzebowej i kwiaty dla kościoła. Były następujące osoby: Emilia Hojnacka, Jolanta Kołaczek, Marta Frankiewicz, Wioletta Zawada, Marcin Kołaczek, Mateusz Hojnacki. Za tydzień prosimy o dalsze sprzątanie mieszkańców Trkusowa.
  4. W poniedziałek 2 września o godz. 800 Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Uczestniczą uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Droszewie i Kotowiecku. Na początku Mszy św. będą poświęcone tornistry i przybory szkolne.
  5. Z naszej wspólnoty do Pana Boga odeszły w tym tygodniu śp. Wiesław Cebulski mieszkaniec Droszewa Zabory, jego pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarł także, ks. kanonik Kazimierz Pachciarz były proboszcz tejże parafii w latach 1979 – 1991, jego pogrzeb w poniedziałek w Poznaniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….
  6. „Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego zaprasza osoby pragnące pogłębić wiedzę w zakresie teologii małżeństwa i rodziny, a także w psychologii, pedagogice, prawie kanonicznym i świeckim, odpowiedzialnym rodzicielstwie oraz biomedycynie rodziny. Studium Życia Rodzinnego przygotowuje do prac w duszpasterstwie rodzin takich jak: prowadzenie zajęć w poradniach parafialnych czy specjalistycznych, prowadzenie katechez przygotowujących narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 16 września 2024 r., a rozpoczęcie zajęć w październiku br. Więcej szczegółów na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Kaliskiej www.drdk.pl.”
  7. Diecezjalno – gminne dożynki w Trębaczowie (niedziela 25 sierpnia), godz. 12.00 – spotkanie delegacji dekanalnych z biskupem kaliskim Damianem Brylem, przegląd i poświęcenie wieńców dożynkowych, godz. 13.00 – dziękczynna Msza św. za tegoroczne zbiory, godz. 15.00 – uroczysty obrzęd dożynkowy, godz. 16.00 – koncerty i występy artystyczne.
  8. Parafia Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach zaprasza w dniach 13-14 września na V Festiwal Świętych i Błogosławionych Ecce Homo – Św. Maksymilian Maria Kolbe święty na trudne czasy.

Zapowiedź  I

Tomasz Książek, stanu wolnego, zam. w Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Droszewie i Patrycja, Aldona, stanu wolnego, zam. w Parafii p.w. Narodzenia NMP i św. Józefa w Sobótce.